Luc, kun je wat vertellen over jezelf en wat je doet bij Actemium?
“Ik ben Luc, 32 jaar en werk als Lead Software Engineer bij Actemium. In september vierde ik mijn elfjarig jubileum hier. Ik begon als afstudeerder voor mijn stage en bleef daarna hangen als software engineer, met focus op PLC en SCADA-systemen. Na zo’n vijf jaar kreeg ik de kans om door te groeien naar Lead Software Engineer. Nu stuur ik een team van engineers aan, coördineer projecten en zorg ervoor dat alles soepel verloopt.”
Klinkt goed. Wat vind je leuk aan het werken bij Actemium?
“Ik waardeer de open cultuur en de kans om mijn eigen carrière vorm te geven. Die vrijheid en de steun van collega’s hebben me echt geholpen om mijn ambities waar te maken. Ik woon in Nijmegen en reis elke dag met plezier naar mijn werk. De afgelopen elf jaar heb ik veel geleerd en ik ben trots op wat we als team hebben bereikt. En de organisatie is natuurlijk enorm gegroeid.”
Is het lastig om die bedrijfscultuur te bewaken wanneer een organisatie sterk groeit?
“Waarschijnlijk wel, des te knapper dat het hier wel lukt. En groei is goed, hè. Naast dat we meer medewerkers hebben, zie ik vooral de kracht van ons netwerk groeien. Als Nederlands bedrijf zijn we overgenomen door VINCI Energies en de laatste jaren werken we steeds meer samen met andere business units binnen dit netwerk. Hierdoor kunnen we kennis en specialisaties delen en beter samenwerken aan multidisciplinaire projecten.”
Hoe werkte je dan voorheen samen?
“Het verschil met tien jaar geleden is groot. Toen deden we veel zelf, maar nu benutten we steeds meer de mogelijkheden van het bredere netwerk. Dit is niet alleen goed voor ons, maar ook voor onze klanten. We kunnen nu projecten aanpakken waarbij we samenwerken met andere units, waardoor alles soepeler en efficiënter verloopt. Voor de klant lijkt het alsof ze met één leverancier werken, terwijl we eigenlijk de expertise van meerdere business units benutten. Dit geeft ons een voorsprong en zorgt voor betere resultaten.”
Hoe draag jij persoonlijk bij aan de samenwerking en ontwikkeling binnen het bedrijf?
“Goeie vraag. Zoals ik al zei, waardeer ik echt het teamspel en de samenwerking met collega’s. Het geeft me veel voldoening om samen projecten te bedenken en uit te voeren. Door de jaren heen heb ik intern een sterk netwerk opgebouwd, waardoor ik aan allerlei verschillende projecten heb kunnen werken. De open cultuur en focus op persoonlijke groei bij Actemium zijn daarbij echt cruciaal geweest.
Ik krijg hier de ruimte om mijn ideeën en ambities te bespreken met zowel mijn leidinggevende als mijn team. Dit gebeurt vaak in een open setting, waarbij iedereen de kans krijgt om zijn of haar input te geven. Die openheid en flexibiliteit zorgen ervoor dat ik mijn rol kan blijven ontwikkelen en nieuwe uitdagingen kan aangaan.”
Na elf jaar Actemium, welk project springt er voor jou uit?
“Ik denk het Nedlin-project. Dit was technisch uitdagend en groot, met veel nieuwe mensen en een hoge mate van complexiteit door de verschillende leveranciers waarmee we moesten samenwerken. We waren de spin in het web en moesten alles coördineren, wat een grote verantwoordelijkheid met zich meebracht.
Het ging om een industriële wasserij waarin we verantwoordelijk waren voor de interne logistiek van de was; dat betekent de was ontvangen, sorteren, opslaan in de buffer en vervolgens naar de paklijnen transporteren met bijna twee kilometer aan transportbanden, nauwkeurige coördinatie met andere leveranciers en het omgaan met verschillende technische interfaces.
Uiteindelijk heeft Koning Willem-Alexander de wasserij geopend. Dat had uiteraard geen invloed op ons project, maar het gaf wel aan dat we met iets speciaals bezig waren. Het teamwerk en de gezamenlijke inspanning die nodig waren om dit project succesvol af te ronden, maken het een van de hoogtepunten van mijn carrière bij Actemium.”
Tot slot, hoe kijk je naar de toekomst van Actemium?
“Innovatie is voor ons superbelangrijk. We moeten constant bijblijven met technologische ontwikkelingen om interessant te blijven voor onze klanten. We werken veel samen met hogescholen en hebben veel stagiaires en afstudeerders die nieuwe ideeën en technieken binnenbrengen. Dit helpt ons om voorop te blijven in onze branche. De combinatie van onze gevestigde naam en het vermogen om te blijven vernieuwen, zorgt ervoor dat we sterk blijven.
Ik zie de toekomst positief in. Technologie ontwikkelt zich razendsnel, dus we moeten ons steeds aanpassen en vernieuwen. Bij Actemium zijn we daar goed op voorbereid. We investeren in de nieuwste technologieën, we kijken goed naar environment en stimuleren een cultuur van innovatie. Dit doen we niet alleen door samen te werken met externe partijen, maar ook door intern ruimte te bieden voor experimenteren en pionieren. Zo kunnen we nieuwe oplossingen en methoden ontwikkelen die onze klanten echt verder helpen.”